Стойчо Младенов със 75% шанс да потегли с победа

0
Снимка: cska.bg

Стойчо Младенов за пети път ще дебютира на „Българска армия“ в шампионатен мач днес. Този път опонентът е Пирин Благоевград. Най-важното от предишните 4 дебюта е, че нито от тях не беше загуба, пише „Мач Телеграф“. Освен това в 3 от 4-те случая (75%) „червените“ победиха. Затова спомогна фактът, че и четирите мача бяха у дома.

През 2002 година в първия си шампионатен мач изобщо начело на автентичния ЦСКА Екзекутора на Ливърпул започна с успех над Спартак Вн с 3:1. С два гола разлика бяха взети мачовете и при следващите му два дебюта за първенство – през март 2007 срещу Литекс (2:0) и пак през март, но през 2012-а – 3:1 срещу Калиакра.

Единственият случай, в който Стойчо Младенов не тръгна с победа, бе при последния му период начело на ЦСКА. През лятото на 2013-а „червените“ не играха в Европа, въпреки че се бяха класирали, а клубът буквално бе пред разпад. Тогава Александър Томов за втори път стана силният човек в клуба и назначи Младенов за треньор. Селекцията бе направена набързо, а някои от играчите се запознаха в съблекалнята минути преди домакинството на Локомотив Пд в първия кръг. Двубоят завърши 0:0, като ЦСКА накрая на мача удари греда от фал. Самият Стойчо Младенов пък заяви след двубоя, че е очаквал отборът му да бъде по-зле. В крайна сметка и тогава поражението бе избегнато, а днес ще има шанс да запише четвърти дебют с победа и пети без загуба.