Спартак Плевен писа петица на Ювентук

0

Спартак (Плевен) победи гостуващия му Ювентус (Малчика) с 5:0. Двубоят е от 31-ия кръг на Северозападна Трета лига. Домакините започнаха ударно, като още в първата минута капитана Мариян Огнянов овладя центрирана топка и я насочи в мрежата.

Попадението беше единственото добро за лидера пред първото полувреме, защото футболистите му играха под възможностите си. След почивката показаха друго лице и нанизаха четири гола. Първо в 50-ата минута Огнянов центрира и Цветелин Иванов удвои с глава.

Същото стори и Виктор Иванов само 180 секунди по-късно. В 76-ата минута влезлите като резерви – близнаците Петьо и Дилян Игнатови разиграха комбинация и последния покачи на 4:0. Малко преди края Алекс Георгиев надбяга бранителите на съперника и реализира петото попадение.