Созопол спечели морското дерби на Втора лига на Лазур(СНИМКИ)

0
-
-

Отборът на Нефтохимик загуби от Созопол с 0:1 в морското дерби от 15-ия кръг на родната ни Втора лига. Голът реализира Иван Колев още в 6-тата минута на мача.

Само преди седмица шейховете взеха първа победа в първенството,след като победиха с 2:1 Септември Симитли като гост в Благоевград и срещата бе от голямо значение за тях.Преди две години Нефтохимик и Созопол водиха люта битка за влизане във Втора лига и това бе първата им официална среща оттогава. Възпитаниците на Маргарит Димов имаха късмета да поведат още в началните минути и с много дисциплинирана играха задържаха преднината си до самия край. За домакините пропуски след почивкаха направиха Цветан Филипов и Виктор Янев.

В класирането Созопол се изкачи на 11-та позиция с 14 пункта, а Нефтохимик със 7 точки остава на 15-то място.