Созопол приключи лагера с атрактивно равенство срещу Хебър

sozopol hebar
Снимка: ФК Хебър
-
-

Созопол приключи лагера си в Благоевград с атрактивно равенство. „Небесносините“ направиха 2:2 с Хебър, след като на два пъти повеждаха в резултата.

Созопол поведе с гол на Юли Шекеров, който завърши точно самостоятелен пробив от центъра. Хебър изравни с рядко срещано попадение от центъра на Андриан Краев. До края на полувремето морският тим успя да възстанови преднината си. Авторът на първото попадение бе съборен в наказателното поле, а Мартин Газиев бе точен от отсъдената дузпа. Отборът от Пазарджик успя да стигне до равенството през втората част, след като Стефан Лачов реализира от спорно отсъден 11-метров наказателен удар.

„Бяхме по добрият отбор. Изцяло контролирахме двубоя. Много добра контрола за нас в самия край на лагера. Вече се прибираме към Созопол.

Лагерът в Благоевград отново показа, че сме избрали точното и правилно място. Изключително хубаво и хладно време в тези 10 дни. Много добра подготовка. Свършихме всичко, което бяхме запланували. Играхме контроли със силни съперници. Най-важното е, че се прибираме без нито една травма. Утре, в 18:00 ч. тренираме в Созопол“, коментира за KotaSport.com изпълнителният директор на Созопол Румен Димов. Той допълни, че заплануваната за петък контрола с Поморие няма да се състои. В събота и неделя пък за първи път от началото на подготовката футболистите ще бъдат пуснати в почивка.