Сменихме цели трима селекционери от последния ни мач с Унгария, а съперникът е все с един и същ

0
ilian iliev georgi ivanov
Снимка: bfunion.bg

Българският национален отбор по футбол смени цели трима селекционери от последния ни мач с Унгария на „Васил Левски“. На 8 октомври 2020 година паднахме с 1:3 от маджарите в София в полуфинален плейоф за класиране на европейско първенство. Начело на трикольорите тогава бе Георги Дерменджиев. След това щафетата бе поета от Ясен Петров, който пък я предаде на Младен Кръстаич, а в момента дори сме с четвърти селекционер за последните 3 години – Илиан Илиев. За сравнение унгарците са все с един и същи треньор – италианеца Марко Роси. Точни за съперника тогава бяха Вили Орбан (17), Золт Калмар (47) и Неманя Николич (75). Георги Йомов вкара за България (89). На 27 март тази година отнесохме нова тройка от маджарите – 3:0 в Будапеща. Класиката бе оформена още преди почивката – Балин Вечей (7), Доминик Собослай (26), Мартин Адам (39).

Четирима играчи от сегашния тим на Илиан Илиев бяха в групата на България и за последния двубой с Унгария в София (8 октомври 2020 г.). От тях титуляр бе само Антон Недялков. Като смени влязоха още Кирил Десподов и Доминик Янков, а Кристиан Димитров остана неизползвана резерва. При маджарите от извиканите в момента четирима бяха сред 11-те преди 3 години – вратарят Петер Гулачи, Адам Ланг, Адам Наги и Атила Салай. Като смяна влиза Ендре Ботка, а неизползвана резерва остава стражът Денеш Дибус.

През този век имаме 5 мача срещу Унгария. Балансът в тях е 1 победа, 2 равенства и 2 загуби, при голова разлика 5:8./ „Тема спорт“