0
Снимка: chernomorepfc.bg
-
-

Славия и Черно море не излъчиха победител в мач от XXVIII кръг на Първа лига. Срещата на стадион „Александър Шаламанов“ завърши при резултат 1:1. Така „белите“ препънаха морския тима по пътя към Европа. Варненци вече са на пето място, с равен брой точки с четвъртия Левски и на 3 от третия Ботев (Пд).

Първото полувреме бе безумно скучно, без почти нищо интересно и пред двете врати.

В 39-ата минута Курьор даде пас пред вратарското поле, където Пабло Гарсия засече в мрежата. Попадението обаче бе правилно отменено, заради засада на нападателя от Мартиника.

60 секунди по-късно „моряците“ претендираха за дузпа за игра с ръка на Георги Вълчев. Главният съдия Георги Гинчев обаче показа, че футболистът на „белите“ е играл с рамо, а такова остана решението и след разглеждането на ситуацията с ВАР.

Черно море поведе в 56-ата минута. Венцислав Василев изведе на 2 метра от ъгъла на вратарското поле Евгений Сердюк, който стреля с левия крак по диагонала. Николай Кръстев успя да докосне топката, която обаче се отклони в лявата греда и спря в мрежата му.

В 62-ата минута Георги Вълчев стреля мощно от дистанция, но покрай вратата.

Секунди по-късно Тони Тасев нахлу в наказателното поле и шутира по диагонала, но топката „облиза“ дясната греда.

Почти веднага след това Радослав Кирилов нанесе плътен удар извън наказателното поле, който профуча на сантиметри от десния страничен стълб.

В 77-ата минута Славия изравни. Иван Минчев центрира отлично в наказателното поле. От 8-9 метра пък Емил Виячки засече от воле с левия крака, правейки безпомощен Дюлгеров за 1:1.