Септември продължава с възхода! Тресна и Ботев Пд (ВИДЕО)

0

Септември продължава възходящото си представяне през пролетния дял от шампионата. Столичани се наложиха над Ботев (Пд) в мач от XXIII кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ воденият от Светослав Петров тим се наложи с 2:1. Това бе втори пореден успех за септемврийци, след като в предния победиха със същия резултат при визитата си на Берое.

Септември поведе в 20-ата минута. Асен Георгиев засече с глава центриране от корнер. Топката се отклони в гърба на Па Конате и излъга вратаря, но Антоан Бароан успя да избие от голлинията. Мартин Петков обаче с глава направи добавка от непосредствена близост за 1:0.

Ботев изравни в 34-ата минута. Бароан с едно изведе на 2 метра от ъгъла на вратарското поле Дилан Мертенс. Последният с мощен шут от движение във вратарския ъгъл направи 1:1.

В 42-ата минута Петър Чуич с отличен пас изведе Красимир Станоев сам срещу вратаря. Последният обаче не стреля, а реши да подава към съотборник, което се оказа грешно решение. След края на ситуацията бе маркирана засада, каквато обаче телевизионните повторения показаха, че няма.

След час игра Бароан шутира от сериозна дистанция, опитвайки да прехвърли Шейтанов. Топката обаче прелетя на сериозна дистанция от напречната греда.

В 67-ата минута от Ботев (Пд) поискаха дузпа, след като Николай Минков падна в наказателното поле след съприкосновение с Константин Чешмеджиев. Съдията обаче не отсъди 11-метров наказателен удар, а и от ВАР не видяха основание за такъв.

В ответната атака Септември отново поведе. Красимир Станоев даде прекрасен извеждащ пас за Симеон Александров, който останал сам срещу вратаря стреля покрай него за 2:1.

Четвърт час преди края Ботев имаше прекрасна възможност да изравни. Джеймс Ето’о даде прекрасен пас отдясно. Николай Минков засече пред вратарското поле, но право в Шейтанов.

240 секунди по-късно Емануел Уме у Самюел Супрайен направиха двойно подаване в наказателното поле, но завършващият удар бе неточен.