Септември излъга Марек на старта във Втора лига

0
-
-

Септември (Симитли) вгорчи завръщането на Марек в професионалния футбол, след като успя да се наложи с 2:1 над дупничани в мач от първия Втора лига. Домакините,обаче буквално излъгаха своя съперник. Въпреки ,че Марек се завърна след 6 години пауза в професионалния футбол,дупничани направиха много силен мач и могот само да съжаляват,че ни си тръгнаха поне с точка от Симитли. Любопитното е,че и трите попадения в мача дойдоха след статични положения.

Илия Мунин откри в 33-ата минута за домакините. Бранителят от Добринище вкара първите си попадения с екипа на Септември,но те имаха цената на три точки.Христо Каймакански изравни за Марек през второто полувреме и накара дупничани да мечтаят, че могат да измъкнат нещо от този мач. В 70-тата минута реферът Димитър Димитров отмени гол на Марек,заради много спорна засада.Целият отбор на гостите награби букално асистент-рефера, а капитанът Александър Близнаков получи жълт картон за протестите. От Марек имаха претенции и за неотсъдена дузпа през първото полувреме за игра с ръка.Десетина минути преди края обаче отново Илия Мунин успя да се разпише и да донесе успеха за Септември.

В следващия кръг Марек домакинства на бронзовия медалист от миналата година Септември (София), а Септември (Симитли) приема Янтра (Габрово).