Слабичък Левски преклони глава пред Славия на старта на сезона

0
-
-

Левски загуби с 1:2 от Славия на старта на новия сезон в Първа лига. „Сините“ поведоха с гол на Марин Петков, а след това славистите обърнаха развоя на мача с попадения на Емил Виячки и Калоян Кръстев.

Славия създаде много сериозна опасност пред вратата на Левски още в 6-ата минута. Радослав Кирилов преодоля Билал Бари и стреля, но Пламен Андреев успя да се намеси и да избие.

Славия направи много голям пропуск в 13-ата минута, когато Ертан Томбак комбинира с Питър Макрилов, който стреля от дъгата на наказателното поле на Левски, но топката срещна левия стълб на вратата на младия Пламен Андреев.

Левски поведе в 16-ата минута. Борислав Цонев се опита да стреля, но се получи рикошет в Ертан Томбак, след което топката попадна в Марин Петков, който отправи мощен удар, топката срещна напречната греда и влезе във вратата на Светослав Вуцов.

Славия изравни резултата в 22-ата минута. Питър Макрилос центрира от фал в наказателното поле на Левски, където футболист на гостите продължи топката с глава към Емил Виячки, който отблизо не пропусна да вкара във вратата на Пламен Андреев. Виячки бе покрит от Христофор Хубчев.

Радослав Цонев получи мускулна травма в края на първото полувреме и бе заменен принудително от Мартин Петков в 42-ата минута.

Славия създаде отново напрежение пред вратата на Левски в 51-ата минута. Питър Макрилос центрира от фал в наказателното поле на „сините“, където Марин Петков сбърка, тъй като не успя да изчисти топката, Георги Вълчев стреля с глава, но Симеон Славчев изчисти от голлинията.

Борислав Цонев стреля от фал от границата на наказателното поле на Славия, но над напречната греда на вратата на Светослав Вуцов.

Славия направи пълен обрат в мача в 68-ата минута. „Белите“ организираха много добра контраатака. Калоян Кръстев получи извеждащ пас. Нападателят бе изпуснат от Христос Шелис. Кръстев не беше в засада, защото при подаването беше в половината на Славия. Калоян Кръстев напредна, след което с премерен удар покрай Пламен Андреев вкара за 2:1.

Здравко Димитров центрира от фал в наказателното поле на Славия в 85-ата минута, където се получи сериозно разбъркване, но „сините“ не успяха да отправят завършващ удар.

Здравко Димитров стреля от дъгата на наказателното поле на Славия в 90-ата минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Светослав Вуцов.

Ще наруши ли традицията? Левски само с 2 победи на старта в последните 8 години

В следващия кръг Левски гостува на Ботев Враца, а Славия е домакин на Царско село.