Садово загуби историческия си първи мач в Трета лига

0
38985165 2087454938181198 2211927282929369088 n
-
-

ФК „Садово“ започна историческото си първо участие в най-високото ниво на аматьорският футбол в България – Трта лига. Започна го донякъде неприятно, защото загуби от „Атлетик“- Куклен с 1:3. Срещата от 1-ви кръг се игра на стадиона в Садово. До 20-тата мин. отборът на Садово играеше добре и поведе с 1:0 с хубав гол на Георги Христозов-Бекъма. След началните 20-25 минути гостите от Куклен превъзхождаха физически своя съперник. Момчетата на „Садово“ направиха и невъзможното за да задържат резултатът до почивката и успяха.

Второто полувреме обаче „Атлетик“ смачка с физика отборът на „Садово“ и с три бързи гола в началото на полувремето показа, че е отборът не случайно е завършил на пето място миналия сезон и е далеч по-опитния в това ниво на българският шампионат. Домакините са дебютанти в групата и ще трябва да се „учат“ движение.

След Динко Дерменджиев, през миналия сезон, днес на градския стадион в Садово за пръв път стъпи и една друга легенда на „Ботев“ и България – Петър Зехтински ,който беше делегат за мача.