ПСЖ прегази Цървена звезда, Неймар се развихри (ВИДЕО)

0
psg neymar

ПСЖ постигна изразителна победа с 6:1 като домакин на Цървена звезда в двубой от Група В на Шампионска лига. Над всички бе звездата на парижани Неймар, който блесна с хеттрик. Кавани, Мбае и Ди Мария вкараха по един, а за гостите се разписа Марко Марин.

Първото полувреме мина при абсолютна доминация на домакините, но първите опити на парижани за гол бяха далеч от целта – първо Мбапе не уцели вратата, след изчистване на Борян с една ръка, а в 15-ата отново младокът не успя да преодолее стража на гостите.

В 20-ата минута Неймар стартира головата фиеста с феноменален гол от пряк свободен, при който не остави никакви шансове на Милан Борян.

Само две по-късно бразилската звезда на „принцовете” покачи на 2:0 – гостите не изнесоха достатъчно бързо топката, Рабио се пребори и подаде на Неймар, който направи светкавично двойно с Мбапе, за да прати кълбото отново в мрежата.

Кавани в 37-ата също вписа името си сред голмайсторите, като имаше късмет, тъй като топката се отклони леко при неговия удар. Минути след това Мбапе бе изведен сам срещу Борян, но направи по-трудното и прати високо в аут.

Моние в 42-ата прати технично в наказателното поле на гостите, където Анхел ди Мария само отклони към далечната греда за 4:0.

След почивката ситуацията на терена не се промени, като офанзивата на ПСЖ продължи с пълна пара, но на няколко пъти Милан Борян успя да спре нападателите на домакините.

В 70-ата минута Мбапе продължи головата серия за ПСЖ, а две по-късно Марко Марин завърши пробив отдясно с мощен шут, вкарвайки единствения гол за Звезда.

Неймар сложи край на голеадата в 81-ата минута с още едно фамозно изпълнение от фаул, оформяйки крайното 6:1.