Петър Колев изригна срещу съдийството: Извън правилата ни се извиниха от БФС, но какво от това?

0
petar kolev 1

Старши треньорът на Спортист (Своге) – Петър Колев – сподели мнението си за загубата с 0:1 от Янтра.

„Няколко са факторите за загубата. Първият е огромното напрежение в играчите. Огромен технически брак в подаване и спиране. Второто полувреме го подобрихме по някакъв начин това. Бяхме отборът, който има идея как иска да играе. В центриранията бяхме безобразни.

Когато по средата на сезона се постави такава цел от ръководството (възможността за бараж за Първа лига), чиято възможност за осъществяване беше постигната от играчите със спечелените точки в първите мачове, естествено, че в този млад отбор ще има напрежение. Нямаме опитните хора, които да изнесат тежестта на такива мачове. Отделно на нас ни трябва малко да ни съборят. Визирам дузпа в 93-ата минута срещу 1948. Визирам дузпа в 88-ата минута срещу Литекс. Извън правилата получихме извинение от футболния съюз, но какво от това. Дузпа за нас при 0:0 срещу Дунав. Видяхме я от Дунав мост, само съдията не я видя. Върхът беше днес, когато видях безобразно съдийство. Има достатъчно отбори, които се борят за някакви позиции.

Изключително съм недоволен, че за първи път получаваме гол от статично положение, но за това ние сме си виновни.

Исках в съблекалнята отговори от играчите. Имат ли намерение да продължим докато имаме теоретична възможност. Всички казаха „да“. Но с подобно напрежение, с подобно представяне, такъв технически брак, ще се случи трудно“, коментира Колев.