Нов на „Армията“ титуляр и срещу ЦСКА 1948

0
cska cherno more maikal estrada
Снимка: cska.bg

Майкъл Естрада ще започне като титуляр във втори пореден официален мач на ЦСКА-София. Еквадорецът ще намери място сред 11-те и в предстоящия двубой срещу ЦСКА 1948. Сблъсъкът е в неделя от 20:15 на стадион “Българска армия” и бе поверен на съдията Георги Кабаков.

Асприля също ще вземе участие в двубоя, но в последния момент Нестор Ел Маестро ще прецени дали да го пусне титуляр, или да се появи на терена като резерва. Колумбиецът лекуваше травма през последните седмици, но вече е напълно възстановен и ще запише игрови минути в неделя. Той взе участие в контролата срещу Литекс (5:1), като си партнираше на върха на атаката с друг от новите играчи – Майкъл Естрада. Двамата отбелязаха общо три попадения (Асприля – 2, Естрада – 1). Армейците ще излязат отново в схема 4-4-2, като халфовете ще бъдат разположени в ромб. Най-близо до защитата ще започне Амос Юга. Пред него ще действат Кареасо и Линдсет, а зад нападателите ще е разположен Тобиас Хайнц.

Почти сигурно дебют за армейците през второто полувреме ще запише и най-новото попълнение на тима австриецът Емануел Шакич, който преди два дни се присъедини към отбора, но се намира в отлично физическо състояние./ „Тема спорт“