Нидерландия излъга Сенегал в края (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
senegal niderlandiq
Снимка: twitter.com/onsoranje

Нидерландия победи Сенегал в мач от група „А“ на Световното първенство в Катар. На стадион „Ал Тумама“ двубоят протече при равностойна игра, дори с леко предимство на африканците. „Лалетата“ обаче успяха да излъжат съперника си с две подадения в края на двубоя и да стигнат до успех с 2:0.

Другият мач в групата бе откриващият на Мондиала. В него вчера Еквадор победи домакина Катар с 2:0.

В 9-ата минута удар от границата на наказателното поле на Исмайла Сар мина над напречната греда.

Нидерландия отговори 10 минути по-късно със скоростна контра. Стивън Бергхаус изведе Френки де Йонг сам срещу вратаря. Последният обаче се засуети. Все пак успя да преодолее един защитник, но се провали в опита си с втория.

25-ата минута Исмаила Сар стреля мощно от границата на наказателното поле. Топката отиваше към вратата, но Ван Дайк успя с глава да я изчисти в корнер.з

В 40-ата минута Бергхаус шутира от дъгата пред наказателното поле, но над напречната греда.

В 53-ата минута Ван Дайк засече с глава центриране от корнер. Топката обаче мина малко над напречната греда.

В 65-ата минута Булайе Диа получи в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл. Ноперт обаче бе заел добра позиция и успя да избие.

В 73-ата минута Сенегал пропусна най-доброто си положение. Идриса Гайе бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и стреля. Топката обаче попадна в обсега на Ноперт, който изби.

Нидерландия стигна до победата в 84-ата минута. Френки де Йонг центрира остро в наказателното поле. Коди Гакпо изпревари вратаря на Сенегал и с глава прати топката в мрежата му за 1:0.

Сенегал можеше да изравни само 120 секунди след това. Папе Гайе стреля от около 25 метра, насочвайки в долния ляв ъгъл. Ноперта обаче плонжира и изби в корнер.

В 9-ата минута на даденото продължение Нидерландия стигна и до втори гол. Депай стреля от разстояние. Вратарят на Сенегал изби, но при добавката Дави Клаасен бе безупречен за крайното 2:0.