Марица с втора поредна победа-превзе и Ямбол

0

Марица постигна втора поредна пролетна победа, след като в среща от 18 кръг от шампионата в Трета лига – Югоизточна група „жълто-сините“ постигнаха успех с 1:4 като гост на „Ямбол“. Преди седмица, в отложен мач от пролетта, маричани победиха отново като гост „Димитровград“ с 0:2.

Черноморец започна с победа футболната пролет(ВИДЕО+СНИМКИ)

„Марица“ имаше доста кадрови проблеми, като двубоя пропусна капитанът Тодор Тимонов, който е контузен и ще отсъства поне месец, както и Станимир Димитров, който също е контузен, но вероятно ще бъде готов за следващия мач на своя тим. С травма е и Апостол Попов, Димитър Юруков също отсъстваше. Иван Жечев бе наказан за домакините поради натрупани жълти картони и не взе участие в мача.

Двубоят в Ямбол не бе никак лек за пловдивчани. Домакините са подобрили доста аспекти от играта си спрямо пролетния полусезон и показаха съвсем различен футбол. Срещата започна равностойно, но играчите на „Марица“ бързо взеха нещата в свои ръце. В 22-та минута Милен Танчев откри резултата с много красив гол.
Още в първите минути на втората част футболистите на „Марица“ удвоиха. Олджай Алиев реализира в 48-та минута. Но все пак в 82-та минута „Ямбол“ намали на 1:2. След остро центриране и рикошет в играч на „Марица“ топката се озова във вратата на Николов. Пловдивчани бяха решени да решат мача в своя полза и се възползваха от празните пространства в отбраната на домакините. Милен Танчев вкара важен гол в 87-та минута. . Минута след края на редовното време Георги Георгиев затвърди победата на „Марица“ с нов гол за 1:4.

„Марица“ запазва третата си позиция вече с 39 точки и мач по-малко. В сряда „жълто-сините“ приемат „Загорец“ (Нова Загора) в отложен мач от есенния дял на първенството, а следващата събота маричани са домакини на „Хасково“.