Марица изрева от съдийството на мача с Нефтохимик: На страничните им се схванаха ръцете да ни вдигат засади

0
12 1
-
-

Марица изрази сериозни претенции към съдиите, най-вече към страничните, на мача с Нефтохимик. Въпреки това, пловдивчани отчитат факта, че бургазлии са имали териториален превес и са създали повече положения. „Шейховете“ постигнаха категорична победа с 4:2 и продължават да са лидери в класирането. Ето пък какво написаха от Марица на официалната си Фейсбук страница за мача:

“Марица” загуби от лидера “Нефтохимик” в мач от междинния 25-ти кръг от първенството в Трета лига – Югоизточна група, игран в сряда, на стадион “Лазур” в Бургас.

“Марица” излезе за тази среща с променен състав, поради многото проблеми с контузени състезатели. Домакините не блестяха с някакви особени футболни достойнства, но за сметка на това опитните офанзивни футболисти бяха достатъчно резултатни. “Шейховете” имаха териториален превес, създадоха и повече положения. Страничните съдии пък вероятно получиха схващания на ръцете от вдигането на флага си, маркирайки засади при почти всеки пас към играчи на “Марица” в предни позиции.

Мачът беше и интересен, а “Марица” имаше своите шансове. Георги Георгиев стъписа бургаския тим с гол още във 2-та минута, давайки преднина на пловдивчани.

В 11-та Деян Христов възстанови равенството, а малко по-късно домакините стигнаха до нов гол, отново чрез Христов – 2:1. При голът останаха сериозни съмнения за засада.

Веднага след изпълнението на центъра Тодор Тимонов от дистанция нацели гредата на вратата пазена от Ферди Мюмюнов, пропускайки да изравни.

В средата на първата част резултатът бе покачен на 3:1, което предреши крайния изход от двубоя. Цветомир Цонков реализира с глава след центриране от ъглов удар.

През второто полувреме, в 73-та минута, резултатът стана 4:1. Деян Христов оформи своя хеттрик.

В 87-та минута Лъчезар Ангелов намали на 4:2 с хубав гол.

След загубата “Марица” вече заема пето място с 47 точки. След минимална, домакинска победа над “Димитровград”, четвърти излезе “Черноморец-1919” с 49 точки. Лидер е “Нефтохимик” с 63, пред “Созопол” с 60 и “Загорец” с 53.

В събота “Марица” приема “Левски” (Карлово). Срещата на стадиона в “Кършияка” е от 17 часа.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Красимир Иванов, Стоян Пидев, Атанас Савов, Лъчезар Ангелов, Мартин Анастасов, Христо Янчев (Запрян Запрянов 65’), Тодор Тимонов – капитан (Джунейт Узунов 75’), Айкут Янъков (Мирослав Радев 75’), Георги Георгиев.

РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Даниел Спасов, Николай Димитров. Треньор: Борислав Караматев

НЕФТОХИМИК: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Атанас Ташолов, Георги Радев, Николай Костов, Цветомир Цонков, Любомир Божинов, Стойко Иванов, Боримир Карамфилов, Цветан Филипов, Деян Христов

Съдийски състав: ГС: Стилян Димитров, АС: Стефан Делчев и Желязко Атанасов – Хасково; 4-ти съдия: Цветозар Манолов – Бургас; Делегат: Веселин Василев – Хасково