Лудогорец си поигра сериозно с огъня, но с 10 души отстрани Шамрок

0

Лудогорец преодоля втория предварителен кръг на Шампионска лига, отстранявайки Шамрок Роувърс. На „Тала Стейдиъм“ в Дъблин „орлите“ загубиха с 1:2. В първия мач, игран преди седмица в Разград, българският шампион победи с 3:0 и с общ резултат 4:2 продължава напред в надпреварата. За днешното поражение роля изигра и фактът, че възпитаниците на Анте Шимунджа играха почти цяло полувреме с човек по-малко, след като Шоу получи червен картон.

Шамрок по чудо не поведе в 9-ата минута. Отличен успореден пас намери във вратарското поле Тауъл, който обаче от 2-3 метра, вместо в опразнената врата, засече в аут.

Лудогорец отговори в 12-ата минута. След центриране отляво, Кирил Десподов нанесе много опасен удар, но Манъс спаси.

Шамрок стигна до гол в 21-ата минута. Бърк засече с глава центриране отляво, но Падт изби от голлинията. При добавката обаче Аарън Грийн бе безапелационен за 1:0.

В 36-ата минута Ричи Тауъл стреля много опасно. Топката обаче профуча покрай дясната греда.

В 51-ата минута Лудогорец си утежни още повече положението. Мануел Шоу фаулира в центъра на терена О’Нийл, за което той получи втори жълт и съответно червен картон.

5 минути по-късно Бърг стреля опасно от фал. Падт обаче изби отиващата под гредата топка.

В 73-ата минута Сантана нанесе опасен удар от границата на наказателното поле, който обаче бе избит от Манъс в корнер.

6 минути по-късно Каули отне топката пред собственото си наказателното поле и стигна до това на съперника, навързвайки няколко футболисти на домакините. Последва пас към Рик Джонатан, който обаче шутира над напречната греда.

След 60 секунди Сантана стреля мощно в долния ляв ъгъл. Манъс обаче улови пред голлинията.

В 88-ата минута Шамрок удвои аванса си. Айдомо Емаху получи в наказателното поле, освободи се от защитник на Лудогорец и от 6-7 метра разстреля Падт за 2:0.

Точно когато изтекоха 90-те минути, Лудогорец си подпечата продължаването в следващия кръг. Каули и Рик Джонатан направиха отлично двойно. Първият шутира мощно по диагонала от ъгъла на вратарското поле, пращайки неспасяемо топката в горния десен ъгъл за 2:1.