Лудогорец отново не успя да победи в ЛЕ, но и не загуби от Мидтиланд

0
Снимка: twitter.com/fcmidtjylland

Лудогорец и Мидтиланд не излъчиха победител в последен мач от груповата фаза на Лига Европа. На стадион „Хювефарма Арена“ „орлите“ играха на висота, което обаче стигна само за равенство – 0:0. Така те завършиха с едва 2 точки и удължиха кошмарната си серия без победа в груповата фаза на турнира.

Двубоят можеше да започне кошмарно за Лудогорец, след като гостите по чудо не поведоха след 22 секунди игра. Дир получи на чиста позиция в наказателното поле. Ударът му 8-9 метра, обаче премина на сантиметри от дясната греда.

В 5-ата минута пък Чарлс засече отлично с глава центриране в наказателното поле. Падт обаче показа класа и улови на голлинията.

В 19-ата минута Десподов технично се освободи от Паулиньо в наказателното поле и стреля. Льосл обаче успя да избие.

В 61-ата минута Гонсалвеш падна в наказателното поле на гостите, претендирайки за дузпа за удар с ръка срещу него от страна на Паулиньо. Ситуацията бе разгледана с ВАР, но бялата точка така и не бе посочена.

В 74-ата минута Мидтиланд имаше отлична възможност да поведе. След успореден пас отдясно, Евандер засече от 7-8 метра. Падт обаче отново бе на мястото си и спаси.

10 минути по-късно Лудогорец можеше да си отбележи изключително атрактивен автогол. Стефан Баджи опита незнайно какво, но от 20-ина метра отправи нещо като удар към собствената си врата, който срещна напречната греда и излезе в корнер.

180 секунди след това Паулиньо центрира отляво. Исаксен засече с глава, но отново Падт с невероятна намеса успя да избие с една ръка и да съхрани нулевото равенство.

Във 2-ата минута на даденото продължение Лудогорец можеше да стигне до успеха. Десподов изведе Ману сам срещу вратаря. Ударът на последния обаче премина до лявата греда.