Локомотив(Пловдив) се завърна на победния път

0
lokomotiv plovdiv otbor
Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив(Пловдив) победи с 2:1 съименника си от София като домакин. Със спечелените 3 точки тимът на Александър Томаш запази позициите си в челото.

Мачът започна по-добре за Локо Пловдив, като „смърфовете“ притиснаха своя съперник в първите минути.

В 8-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле на гостите и Стефан Ламбезе игра с ръка. Първоначално съдията Георги Гинчев не отсъди дузпа, но бе привикан от ВАР, преразгледа ситуацията и отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Георги Минчев, който в 11-ата минута вкара топката в мрежата на Аександър Любенов с красив удар – 1:0 за Локо Пд!

Последва натиск на Локо София, който доведе до гол в мрежата на Динко Хоркаш в 24-ата минута! След центриране от ъглов удар на Красимир Милошев, вратарят на Локо Пд увисна и топката стигна до Карлос Франса, който на далечната греда вкара с глава от близка дистанция – 1:1!

След това попадение домакините тръгнаха в атака, като в 34-ата минута имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Валентин Николов, но съдията Георги Гинчев подмина исканията им.

Две минути преди края на редовното време на първата част Бруно Франко подаде към Карлос Франса. Той успя да се справи с Оливер Кандем и нахлу в наказателното поле. Последва изстрел от страна на Франса, но Динко Хоркаш спаси.

До края на първата част повече опасни положения пред двете врати нямаше и така двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Втората част започна с положения и пред двете врати.

В 51-ата минута Димитър Илиев пусна страхотен пас към Евандро, който в наказателното поле се освободи от Диме Димов, подмина вратаря Любенов и стреля, но топката бе изчистена от голлинията от Гонсало Кардосо.

Две минути след това Локо Пловдив стигна до втори гол. Джовани центрира от ъглов удар вдясно от вратата на Локо София. На близката греда бе Бруно Франко, който обаче, вместо да изчисти топката, я насочи право в своята врата – автогол и тимът на Александър Томаш отново излезе напред в резултата.

В 58-ата минута Карлос Франса се понесе на дрибъл в наказателното поле и подмина двама играчи на „черно-белите“, но Динко Хоркаш излезе и с крака спаси удара му.

Десет минути преди края на редовното време Бруно Франко проби отляво и центрира в наказателното поле. Антони Иванов надскочи Ангел Лясков и стреля, но Динко Хоркаш бе добре позициониран и спаси.