Локо (Сф) отнесе Септември за едно полувреме (ВИДЕО)

0

Септември загуби символичното си домакинство на Локомотив (София) в мач от V кръг в Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ „железничарите“ се наложиха с категоричното 3:0. И трите попадения пък паднаха още през първото полувреме.

Локомотив поведе в 19-ата минута. Симеон Славчев изведе отдясно Карлос Франса, който в наказателното поле опита да стреля по диагонала, но топката се отби в ръката на Иван Арсов. Първоначално съдията подмина ситуацията, но след намесата на ВАР отсъди дузпа. От бялата точка Димитър Митков бе точен за 0:1.

Септември също имаше претенции за дузпа в 27-а минута, но ВАР не намери основания за това.

В 41-а минута Локомотив удвои аванса си. Камен Хаджиев центрира балонно отляво. Димитър Митков се извиси пред вратарското поле и засече с глава за 0:2.

В 1-ата минута на даденото продължение „железничарите“ оформиха класиката в резултата. Карлос Франса бе изведен в наказателното поле и стреля, но в лявата греда. При добавката обаче Димо Бакалов бе точен с глава за 0:3.

В 58-ата минута се разигра прелюбопитна ситуация. Алан Диас опита да изчисти топката от собственото си наказателното. Тя обаче рикошира в крак на футболист на Септември, откъдето срещна разперената ръка на Диас. Първоначално главният съдия подмина ситуацията, въпреки претенциите на домакините. ВАР разгледа обстойно положението и накрая лично Ивайло Ненков отиде до монитора. Въпреки това, за разлика от почти всички подобни случаи, той не промени решението си и играта продължи с тъч.

В 85-ата минута Септември можеше да върне едно попадение. Александър Тодоров шутира опасно извън наказателното поле. Любенов обаче показа страхотен рефлекс и успа да избие топката, която след това срещна напречната греда.

В добавеното време Антонио Вутов можеше да вкара първия си гол за Локомотив. Ударът му 10-ина метра, обаче бе избит от Шейтанов в корнер.