Левски се измъчи с Ботев (Вр), но 17-годишен върна „сините“ на победния път (ВИДЕО)

0
levski pirin preslav bachev maksim kovaliov
-
-

Левски победи Ботев (Враца) в мач от V кръг на efbet Лига. На стадион „Георги Аспарухов“ „сините“ се наложиха с минималното 1:0. Голът на успеха пък бе дело на 17-годишния Преслав Бачев. Така столичният гранд се върна на победния път, след като в предния кръг загуби с 1:2 гостуването си на Локомотив (Пд).

Преди началото на двубоя съперниците и феновете на стадиона отдадоха почит на Атанас Голомеев. Легендата на родния баскетбол починала вчера.

Левски можеше да поведе след по-малко от 120 секунди игра. Ел Джемили центрира от корнер. Андриан Краев засече с глава от границата на вратарското поле, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

В 14-ата минута Цунами центрира пред вратарското поле, където Рикардиньо засече с глава, но над напречната греда. В ситуацията обаче бе маркирана засада.

В 22-ата минута Ел Джемили шутира много с левия крак от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче премина покрай дясната греда.

5 минути по-късно Рикардиньо нахлу вляво в наказателното поле, но ударът му бе неточен.

В 31-ата минута Ботев по чудо не поведе. Гостите организираха скоростна контра, при която Переа влезе в наказателното поле и даде успореден пас. Топката стигна до Красимир Тодоров, който насочи топката в опразнената врата, но Цунами със сетни сили успя да отклони в корнер.

В 44-ата минута Цунами центрира в наказателното поле. Ел Джемили засече технично, но Рубио улови без проблеми.

Секунди след това Галчев изпълни тъч, намирайки в наказателното поле Рикардиньо. Бразилецът се завъртя и стреля по диагонала, но неточно.

В 65-ата минута Уелтън стреля от малък ъгъл, а Рубио улови сигурно.

В ответната атака Даниел Генове излезе сам срещу вратаря. Ударът му по диагонала обаче мина покрай лявата греда.

Веднага след това шут на Илиян Стефанов от наказателното поле профуча покрай вратата.

Четвърт час преди края Мажуга излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен от Пламен Андреев. В последствие бе маркирана засада.

В 79-ата минута Уелтън напредна от собственото си наказателно поле, нахлу в това на Ботев и даде успореден пас. Илиян Стефанов пред вратарското поле, но доста неточно.

Левски поведе 240 секунди по-късно. Уелтън намери в наказателното поле Кордоба, който даде остър пас. Футболист на Ботев не успа да изчисти добре. Топката стигна до Преслав Бачев, който с плътен шут пред вратарското поле не остави шанс за реакция на Рубио за 1:0. За 17-годишният „син“ талант това бе дебютен гол в официален мач за мъжкия отбор.

В даденото продължение шут от чиста позиция на Асен Чандъров мина над вратата.