Левски с първа победа при Дерменджиев, Слави Костов ги почна (ВИДЕО)

0
stanislav kostov davide mariani
-
-

Левски постигна постигна първа победа под ръководството на Георги Дерменджиев. На Националния стадион „Васил Левски“, „сините“ се наложиха с 2:0 като символични гости на Витоша. Именно срещу бистричани, голмайсторът на тима от „Герена“ – Станислав Костов, който бе предпочетен за титуляр пред Валери Божинов, отбеляза първото си попадение след подновяването на първенството.

Началните минути на мача бяха доста скучновати, без нищо интересно и пред двете врати. В 22-ата минута, обаче Левски поведе. Пас на Юлиян Попев бе пресечен от Давиде Мариани, който напредна и с чудесен пас разсече „зелената“ защита, извеждайки Паулиньо. Бразилецът пък с едно докосване прати топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Домакините отговориха с хубаво изпълнение на фаул от Ивайло Лазаров, но Николай Михайлов плонжира и изби.

В 42-ата минута „сините“ удвоиха аванса си. След грешка на вратаря Василев, Паулиньо изведе Станислав Костов сам срещу стража на Витоша. Нападателят финтира вратаря и без проблеми покачи на 0:2.

В 58-ата минута Паулиньо нанесе хубав удар, но Василев спаси. В ответната атака Гьонов стреля атрактивно със странична ножица, но на сантиметри от лявата греда.

В 71-ата минута Горанов центрира отляво, Кабрал стреля от воле, забивайки топката в земята, след което тя влизаше във вратата, но Василев успя да избие в корнер.

180 секунди по-късно Кабрал стреля на сантиметри от лявата греда.

В 78-ата минута, след центриране от корнер, топката стигна до Мартин Райнов. Последният нанесе плътен удар по земя, но Василев успя да избие пред голлинията.

В 84-ата минута Валери Божинов бе на път да открие головата си сметка за Левски по много красив начин. Кабрал центрира отдясно, а нападателят засече със задна ножица. Василев обаче успя да избие.

В 88-ата минута Амзин засече с глава центриране от корнер, но покрай дясната греда.

В последната минута влезлият като резерва Валери Божинов опита да укроти топка, но падна на земята. Той се хвана за левия крак и напусна терена, което неприятна новина за „сините“ преди дербито с ЦСКА-София в неделя.