Левски два пъти печели срещу Лудогорец в последната минута

0

Любопитни факти от двубоите между Левски и Лудогорец в София, представени от „Тема спорт“:

Равносметката от последните 10 срещи е: една победа за Левски, 3 равенства и 6 победи за Лудогорец.

Най-често получените резултати на „Герена“ са: 1:0- 5 пъти /2 за Левски и 3 за Лудогорец/ и 2:0 – 3 пъти /3 за орлите от Разград/.

В 15 срещи са отбелязани 30 гола /9 от сините и 21 от орлите/, средно по 2,00 на мач.

През първите полувремена са отбелязани 17 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 13 гола.

Две са най-резултатните срещи – 3:2 за Лудогорец на 11 май 2014 година и 3:2 за Левски на 27 септември 2014 година.

Най-много голове за Левски 2 са отбелязали Вал. Божинов и М. Бедоя.

За Лудогорец най-много голове 4 е вкарал Кл. Кешерю /един директно от корнер/, 3 гола са отбелязали Вандерсон и Каули, а 2 -М. Марселиньо и К. Моци.

В полза на Левски е отсъдена една дузпа, която е реализирана от Вал. Божинов.

За Лудогорец са отсъдени 4 дузпи, като 2 са реализирани от К. Моци, а две са пропуснати от Хр. Златински и Кл. Кешерю.

Автор на най-бързия гол в двубоите в София е М. Бедоя от Левски в 6-ата минута при победата на сините с 3:2 на 27 септември 2015 година.

В последната минута са реализирани 4 гола: 3 от състезатели на Левски: Cт. Ангелов, Вал. Божинов и Б. Краев и един за Лудогорец от Дж. Лукоки. В два от тези случаи сините стигат до два успеха – след попаденията на Ангелов и Краев.

Двама чужденци са вкарали голове за сините: М. Бедоя и Д. Яблонски.

За Лудогорец са реализирали голове 10 чужденци: Ф. Ешпиньо, В. Мисиджан, С. Ернандес, Ж. Кишада, Д. Абало, К. Моци, Вандерсон, Кл. Кешерю, М. Марселиньо, Дж. Лукоки и Каули.

Гол №200 за Лудогорец в А група реализира С. Ернандес в 29 минута при победата на орлите с 3:2 на 11 май 2014 година.

През октомври двата съперника са играли за първенство един път, като срещата завършва 1:1 през 2015 година.

В 10 кръг двата отбора са играли веднъж през 2014 година, когато домакините бият с 3:2.

Най-много срещи 4 е свирил Ивайло Стоянов /Петрич/, а 2: Cт. Тодоров /Шумен/, Н. Попов /София/ и Н. Йорданов /София/