Колев: Изключително съм щастлив! Имаме цел и желание да продължим колко се може по-напред

0
Снимка: beroe.bg

Старши треньорът на Берое – Петър Колев – сподели мнението си за победата с 1:0 над Черно море. Така старпзагорци се класираха за 1/4-финалите в турнира за Купата на България.

„Радваме се много. Благодаря на играчите, които се вложиха. Поздравления и за противника за мъжката игра. Стратегически мач. Искахме успешно да противодействаме на контраатака, ако можем и да отбележим гол. Когато играеш в сгъстен цикъл, трябва да имаш поне краткосрочна стратегия – кои играчи кога да използваш, по колко минути. И противникът видяхте при сгъстения цикъл и много пътуване какви травми получи. Радвам се, че плануваното се случи. Беше трудно.

Първото полувреме нямахме добър контрол. След това със смените и корекцията на схемата, направихме достатъчно шансове. Изключително съм щастлив и благодаря на играчите за мъжката игра.

Имам повече от 20, общо взето равностойни играчи, които са в реална конкуренция. Който покаже по-добра форма, той започва мача. Усилията трябва да са разпределени между всички.

Имаме за цел и желание да продължим колко се може по-напред. Да излезем с чест и от тези три мача, от които два минаха, с ЦСКА, днес и в Разград.

За да постигнем добър резултат срещу Лудогорец, трябва да сме изключително дисциплинирани. Ясно е, че това е водещият отбор в България, с изключителни играчи за нашето ниво. Ще бъде изключително трудно. Искам само да видя самочувствие и спазване на тактическа дисциплина – нищо друго.

Каквото и да си пожелая за жребия, може и да не се случи. Единственото нещо, ако може да сме домакини, да дойдат хора, които да ни подкрепят“, коментира Колев.