И ЦСКА-София се издъни! Арда не позволи на „червените“ да доближат върха (ВИДЕО)

0

ЦСКА-София не успя да победи Арда в мач от XIX кръг на efbet Лига. На стадион „Локомотив“ в Пловдив, „червените“ стигнаха само до точка, след като последният съдийски сигнал прозвуча при 0:0. По този начин възпитаниците на Милош Крушчич не успяха да се възползват от издънката на Лудогорец и остават на 11 точки от върха.

В 9-ата минута Кристиян Малинов нахлу в наказателното поле и след леко съприкосновение с Караджов падна до аутлинията. Главният арбитър обаче не отсъди дузпа, а и „червените“ нямаха сериозни претенции за такава.

180 секунди по-късно Кери центрира от корнер, Жеферсон засече хубаво с глава, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

В 33-ата минута Вив Соломон-Отабор получи от Кери, направи няколко крачки в наказателното поле и стреля. Топката срещна дясната греда и излезе в аут.

В 37-ата минута Мазику нанесе хубав удар от дистанция, който обаче спря във външната страна на мрежата.

В последната минута Георгиев опита да затрудни Бусато с далечен шут, но топката не намери очертанията на вратата.

През втората част ЦСКА-София бе по-активният отбор, но така и не стигаше до чисто голово положение. Чак в 73-ата минута Тони Уот получи на отлична позиция в наказателното поле, но стреля високо над вратата.

10 минути по-късно далечен удар на Евандро не намери целта.

В 86-ата минута Румян Ховсепян стреля точно от сериозна дистанция, но Бусато улови без затруднения.

120 секунди по-късно Спас Делев нанесе опасен удар от фаул. Бусато обаче плонжира и изби в корнер отиващата в долния му десен ъгъл топка.