Левски без допуснат гол на „Герена“ от 6 часа

0
milan miqtovich 1
-
-

В последния си домакински двубой за 2019 година Левски ще може да продължи серията си без допуснат гол на „Герена“. В последните 4 мача на своя стадион възпитаниците на Петър Хубчев не допуснаха топката да премине голлинията им, пише „Тема спорт“. Това се случи срещу Дунав (2:0), Етър (3:0) и Царско село (2:0) в първенството, както и срещу Черно море (1:0) за Купата на България. Последният съперник, разписал се на „Георги Аспарухов“, бе Арда. Кърджалийци загубиха с 1:2 в шампионатен мач. За тях точен бе Пламен Крумов, който реализира буквално с последния удар преди финалния съдийски сигнал. Оттогава са изминали точно 360 минути – б часа, в които отборът не е вадил топката от мрежата си.

В поредицата от двубои, в които не допусна попадение, се забелязва и друга отчетлива тенденция – Левски е много опасен при статичните положения. В 3 от четирите двубоя възпитаниците на Петър Хубчев вкараха след стандартни ситуации. При 2:0 над Дунав Холмар Ейолфсон се разписа след корнер. Същото исландецът стори и при 3:0 над Етър. Срещу Дунав и двете попадения паднаха от игрови положения и бяха дело на Тиам и Станислав Иванов.

Левски достигна до четвъртфиналите за Купата на България пак благодарение на добро отиграване на корнер – Ейолфсон игра с топката, тя достигна до Райнов, който я вкара във вратата на Миодраг Митрович.