Хомофобски скандирания спряха мач във Франция

0

Мачът между Нанси и Льо Ман (краен резултат 2:1) от френската Лига 2 бе временно спрян от реферa Мехди Мотари през първото полувреме, защото домакинската публика на стадион „Марсел Пико“ скандира вулгарни хомофобски изрази.

След като по уредбата на стадиона феновете бяха предупредени на няколко пъти да престанат, в 27-ата минута съдията нямаше друг избор освен да спре играта поради новите правила за борба с дискриминацията, приети във Франция. Двубоят бе подновен, когато футболистите на Нанси успяха да озаптят публиката си.

Скандиранията бяха насочени срещу местния съперник Метц и Професионалната френска футболна лига (LFP).

Нанси откраднаха трите точки след драматичен завършек на двубоя. В 95-ата минута Вагнер Гонзалвеш вкара победния гол за домакините, които се наложиха с 2:1 над опонентите си.

В своя twitter френският държавен секретар за равенство между половете и антидискриминация похвали действията на главния арбитър на мача: „Поздравления за съдията Мехди Мотари, че има смелостта да спре мача между Нанси и Льо Ман и се противопостави на хомофобските скандирания, които са против правилата. Футболът е вълнуващ спорт и трябва да остане такъв, но подобни неща нямат място на стадиона.“