Половината от головете на Левски са в последните 15 минути! Хубчев използва 23-ма футболисти

0
-
-

Левски вкара 2 от четирите си гола в мрежата на Витоша Бистрица (4:0) в последните 15 минути на мача – разписаха се Нашименто в 82-ата и Роберта в 90-ата. Така сините вече имат 7 попадения в заключителния четвърт час на мачовете, или точно половината от реализираните общо 14 от началото на сезона.

Левски е отбелязал 4 попадения през първата и 10 през втората част на двубоите.

В трети мач Милан Миятович опази мрежата си суха.

Исландският централен защитник Холмар Ейолфсон стана 23-ият използван футболист в първенството от Петър Хубчев. Двама от тях вече не са в състава – Давиде Мариани и Илия Димитров.

Филипе Нашименто стана седмият футболист на Левски, който се разписва през сезона в елита. След продажбата на Мариани (4 гола) в момента най-резултатен е бразилецът Паулиньо с три попадения. Централният нападател Найджъл Роберта има 2 на сметката си, докато останалите двама играчи в състава на Петър Хубчев за върха на атаката – Дени Алар и Станислав Костов, все още не са опъвали противниковата мрежа.

В шестте изиграни кръга Левски не е завършвал двубой при един и същ резултат.