Чутовна драма в края! Юноша на Левски прати Ботев (Враца) в Първа лига! (ВИДЕО)

0

Ботев (Враца) победи драматично Монтана с 2:1, в решителен мач за класиране в Първа лига. Играчите на Сашо Ангелов поведоха през първото полувреме, но през второто допуснаха изравняване и бяха на 180 секунди от това да не влязат директно сред най-силните ни тимове. В 87-ата минута обаче, юношата на Левски Деян Иванов прати врачани в родния футболен елит.

Ботев (Враца) стигна до гол още в 10-ата минута. Иван Колев намери Петър Атанасов, който залъга защитник и хладнокръвно прати топката във вратата за 1:0. Спас Георгиев на два пъти можеше да удвои аванса на домакините и на практика да предреши крайния изход, но Марин Орлинов спаси ударите му.

В 71-ата минута гостите изравниха. След центриране от корнер, Григоров не успя да изчисти добре с глава и Йордан Йорданов от непосредствена близост прати топката под гредата за 1:1.

В 81-ата минута Ботев по чудо не вкара втори гол. Петър Атанасов излезе на чиста позиция, но стреля във вратаря, който обаче изпусна топката. Атанасов направи добавка, но Цонков изби пред голлинията.

С оглед развитието на другите мачове, равенството означаваше, че Ботев (Враца) няма да се класира директно за Първа лига и ще трябва да играе бараж.

Драмата обаче настъпи в 180 секунди преди края на редовното време. Апостолов центрира от фаул, а Деян Иванов засече с глава за 2:1.

Състав на Ботев (Враца): 27. Любенов, 16. Фиданин, 39. Иванов, 5. Григоров, 4. Харизанов, 20. Стоев, 19. Михайлов, 88. Апостолов, 9 Колев, 10. Атанасов, 17. Георгиев

Състав на Монтана: 1. Орлинов, 6. Савов, 55. Димитров, 5. Цонков, 17. Колев, 8. Илиев, 13. Йорданов, 26. Дамянов. 14. Шахинян, Рамадан, 11. Манолов