Черноморец грабна купата и отнесе Странджанец

0
DSC 6673
-
-

Черноморец взе първото си отличие. Преди двубоя от предпоследния кръг, „акулите“ получиха купата за първото си място в „А“ Областна футболна група. Бургазлии са недостижими на върха и вече чакат жребия за баражите за влизане в Трета лига, който ще се тегли на 1 юни. Двубоите пък са на 6 и 10 юни.

След получаването на трофея, Черноморец стигна до поредната си разгромна победа. На едноименния стадион, „сините“ се наложиха с 8:1 над Странджанец (Царево). По този начин те продължават без загуба в първенството, като се регистрирали едва две равенства.

Домакините можеха да открият след 120 секунди игра, но Петър Кънчев с глава уцели напречната греда. В 4-ата минута обаче Стаматов центрира отдясно и Петър Колев от близко засече за 1:0. В 17-ата минута Петър Кънчев се възползва от грешка на вратаря и на празна врата удвои аванса. 4 минути по-късно Жулиен Парушев оформи класиката в резултата с чудесно изпълнение на фаул, пращайки топката в горния десен ъгъл. В 32-ата минута Стаматов и Колев повториха упражнението от 4-ата за 4:0. Само 120 секунди по-късно, след центриране в наказателното поле, Стоян Германов с глава прати топката в собствената си врата за 5:0.

През втората част Черноморец видимо намали оборотите, но това не попречи да стигне до нови 4 попадения. В 55-ата минута Стефан Стаматов от много малък ъгъл успя да прати топката под гредата за 6:0. В 58-ата минута неразбирателство между вратаря и защитник на гостите позволи на Жулиен Парушев да покачи на 7:0. Четвърт час преди края гостите намалиха изоставането след точен изстрел от дузпа на Павел Деспов. В 80-ата минута пък Илия Иванов центрира от фаул, а Станимир Митев с глава оформи крайното 8:1.