Черно море удари 10 от Берое с дузпа и гол в 97-ата минута (ВИДЕО)

0

Черно море победи Берое в мач от V кръг на Първа лига. На стадиона в Стара Загора „моряците“ се наложиха с 2:0. Победното попадение падна от дузпа, а тимът на Петър Хубчев игра от 26-ата минута с човек по-малко заради червен картон на Мартинс.

Двубоят стана поредният, който беше изгледан на живо от кандидата за президент на БФС – Димитър Бербатов. Той бе в компанията на Петър Величков, който е част от екипа му.

В 6-ата минута Виктор Попов нахлу в наказателното поле отдясно и стреля по диагонала. Караджов успя да избие, а сантиметри разделиха Курьор да направи добавка на празна врата.

В 11-ата минута Евгений Сердюк излезе сам срещу Караджов. Опитът му да го прехвърли, обаче прехвърли и вратата.

Берое отговори подобаващо в 16-ата минута. Стив Траоре бе изведен сам срещу Дюлгеров, но шутът му мина покрай дясната греда.

В 26-ата минута Черно море нанесе двоен удар по Берое. Васил Панайотов изведе прекрасно в наказателното поле Мади Кета, който преодоля Караджов. Точно когато бе на път да нанесе удар в опразнената врата, той бе фаулиран то Лукас Мартинс и главният съдия отсъди дузпа и показа жълт картон на провинилия се футболист. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче се наложи Георги Иванов лично да отиде до монитора, след което промени цвета на картона от жълт – в червен. Така Берое остана на терена с 10 футболисти. Ударът от бялата на точка на Евгений Сердюк пък бе точен, за да може Черно море да поведе с 1:0.

120 секунди по-късно „моряците“ можеха да удвоят аванса си. Курьор центрира отляво. Мади Кета засече от въздуха от 10-ина метра, ала топката премина на сантиметри от лявата греда.

След час игра Цветомир Панов получи неприятна контузия и бе откаран от стадиона с линейка.

В 79-ата минута Сула шутира от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

Секунди след това Стефан Велев нанесе хубав удар по диагонала. Караджов обаче успя да избие с една ръка в корнер.

В даденото продължение гол на Сердюк бе отменен заради засада.

В 7-ата минута на добавеното време Черно море оформи крайното 0:2. Караджов се включи в атака при корнер за Берое. След центрирането обаче варненци организираха скоростна контра, в края на която Николай Златев от дистанция прати топката в празната врата.