Вихрен изпусна ФК Кюстендил като гост

0

ФК Кюстендил и Вихрен Сандански завършиха наравно 1:1 в мач от от първия кръг на група „Б“ на Югозападната Трета лига. Двата отбора предложиха скучно първо полувреме, но след почивката вдигнаха темпото и паднаха две попадения.

Станислав Благоев (53) откри резултата в началото на втората част, а в 72-рата минута Йордан Минев възстанови равенството. В оставащите минути санданчани имаха няколко възможности да стигнат до пълен обрат, след като четвърт час преди края на срещата играчът на домакините от Кюстендил Иван Марчев остави своя тим в намален състав.

През миналия сезон „сините“ се представиха много добре и завършиха на четвърто място, докато Вихрен финишира точно над опасната зона с изпадащите отбори.

Срещата на стадион „Осогово“ започна равностойно, като липсваха положения пред двете врати в първия четвърт час игра.

В 18-ата минута домакините създадоха най-опасната ситуация дотук. Играч в синьо засече центриране от корнер, но стражът на Вихрен прояви рефлекс и се намеси.В средата на първото полувреме в игра се появи опитният Йордан Минев, който замени получилия удар в главата Александър Якимов.Футболистите на Кюстендил бяха по-активни и в следващите минути, но опитите им да стигнат до противниковата врата не бяха увенчани с успех.Секунди преди края на първата част нападателят на санданчани Петко Петков се озова очи в очи с Александър Михайлов, но вратарят се отличи с добро спасяване и по този начин двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 52-рата минута Божидар Янков бе оставен непокрит в наказателното поле при ъглов удар, но той стреля с глава над горната греда.

Само няколко секунди по-късно натискът на домакините даде резултат. Евгени Гроздин центрира отляво, а топката достигна до Станислав Благоев, който си я пое добре и хладнокръвно преодоля Абди Абдиков – 1:0.

В 72-рата минута Вихрен изравни резултата с едно от малкото си положения пред вратата на Кюстендил. Домакините не изчистиха кълбото по най-добрия начин, а Йордан Минев бе на точното място и с мощен изстрел от движение направи 1:1. При ситуацията се получи рикошет, който изпрати Александър Михайлов в другия ъгъл.

Малко след това Иван Марчев задържа Руслан Иванов, за което получи втори жълт картон и остави своя отбор в намален състав.В 79-ата минута Петко Петков се пребори в наказателното поле на Кюстендил и от въздуха разтресе горната греда.5 минути преди края на редовното време нападателят на Вихрен пропусна от чиста позиция, след като бе оставен необезпокояван при корнер.