Ботев Пд с историческа първа победа на Колежа, Славия е в тежък нокдаун

0
374741027 700837752084893 2024579912441894892 n

Ботев Пловдив записа историческа първа победа на реконструирания стадион „Христо Ботев“, след като се наложи с 3:1 при домакинството на Славия от осмия кръг на Първа лига. В същото време кризата при „белите“ се задълбочи още повече.

В 17-ата минута след центриране от корнер Тони Тасев засече с глава към долния десен ъгъл на Хидайет Ханкич, който неубедително изби и Галин Иванов добави в мрежата от много малък ъгъл, но попадението не бе признато заради засада на капитана на „белите“.

Пет минути по-късно Иван Минчев пробва късмета си от далечна дистанция, но ударът му премина вляво от вратата на Ботев Пловдив.

В 26-ата минута Ботев Пловдив излезе напред в резултата, след като Емил Мартинов допусна груба грешка при изнасянето на топката, Самуел Акере отне топката и остана сам срещу Николай Кръстев, който се намеси, но топката се върна във владение на домакините, Янис Карабельов я продължи към Ивелин Попов, който на празна врата се разписа – 1:0. Това е трети гол за Попов в третия му мач за „канарчетата“.

Ботев отбеляза второ попадение в 38-ата минута, когато Ивелин Попов пусна дълъг извеждащ пас за Самуел Акере на дясното крило, той навлезе навътре, центрира, топката рикошира във Венцислав Керчев, прехвърли Николай Кръстев и от голлинията Мартин Секулич добави с глава – 2:0.

Две минути по-късно „жълто-черните“ отбелязаха и трето попадение, с което си решиха всичко срещу Славия. Акере отново проби отлично отдясно, Кристиян Стоянов се намеси, но по ужасяващ начин и я подари на Мартин Секулич, той остана сам срещу Кръстев, който също не бе блестящ с изявата си и хърватският нападател се разписа на празна врата, макар Мартин Георгиев да опита със сетни сили да стигне до топката, но така и не успя – 3:0.

В 63-ата минута Тони Тасев центрира добре за Венци Керчев, който с глава прати топката в мрежата на Ханкич, но попадението не бе признато заради засада, а заради реакцията си към съдийското решение Тасев получи жълт картон.

В 78-ата минута Галин Иванов нанесе удар от въздуха, който затрудни Хидайет Ханкич, като австрийският вратар изби в ъглов удар.

Четири минути по-късно Славия стигна до почетно попадение, след като Галин Иванов пусна прекрасно извеждащо подаване за Ертан Томбак, който навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл промуши топката между краката на Ханкич – 3:1.

Така Ботев Пловдив записа втора поредна победа в първенството и вече има 8 точки, докато Славия остава с 4 точки.