Ботев Пд каза „чао“ на Коматево с издънка срещу Спартак Вн (ВИДЕО)

0
nikolai minkov
Снимка: facebook.com/botevplovdiv

Ботев (Пд) не успя да победи като домакин Спартак (Вн) в мач от XXVI кръг на efbet Лига. Съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. Това пък бе последен двубой за „жълто-черните“ на базата в Коматево, като за домакинството на Левски те се завръщат у дома си – стадион „Христо Ботев“.

Ботев можеше да поведе, малко след като бе изтекла една минута игра. Самюел Акере центрира отляво. Абдулайе Траоре засече от границата на вратарското поле, но право в ръцете на Фигуейредо.

В 5-ата минута далечен шут на Иван Йорданов профуча покрай лявата греда.

В 11-ата минута Лерой Микелс стреля пред дъгата на наказателното поле, насочвайки в долния ляв ъгъл. Ханкич обаче демонстрира отличен рефлекс, плонжира и изби в корнер.

Ботев откри резултата в 35-ата минута. Абдулайе Траоре стреля малко нескопосано от въздуха, на 2 метра пред наказателното поле. Наглед леката топката обаче бе изпусната от Фигуейредо. Стоящият в непосредствена близост Антоан Бароан направи добавка. Топката се срещна краката на стража на гостите и се върна на границата на вратарското поле. Оттам Николай Минков бе безапелационен за 1:0.

120 секунди по-късно Траоре бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе спасен от Фигуейредо.

След час игра Ботев по чудо не удвои аванса си. Бароан бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе отразен. Топката стигна до Николай Минков, който стреля към опразнената врата. В последния момент обаче защитник на Спартак успя да отклони топката, която мина до дясната греда, излизайки в корнер.

Скоро след това Денис Баланюк шутира от дъгата на наказателното поле. Ханкич първоначално не успя да улови топката, но пред него нямаше съперник и до по-сериозна опасност не се стигна.

Секунди по-късно Ивей Ромееш центрира остро отдясно. Денис Баланюк бе на път да засече пред вратарското поле, но сантиметри не му стигнаха да го стори.

Спартак все пак успя да изравни в 66-ата минута. Виктор Митев бе изведен вляво в наказателното поле, пое си и почти от аутлинията отправи остро центриране, леко назад. Денис Баланюк пък приклекна във вратарското поле и с гърди насочи топката в мрежата за 1:1.

До края на мача съперниците си размениха по няколко опасни атаки, без обаче да успеят да се възползват от тях.