Ботев е господарят на Пловдив! Митко Илиев изпорти дузпа (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
Снимка: facebook.com/Botev.Plovdiv

Ботев спечели Битката за Пловдив! В мач от XXII кръг на Първа лига, игран в Коматево, „канарчетата“ се наложиха с 2:1 над Локомотив. „Смърфовете“ могат да съжаляват за поражението, след като при 0:0 Димитър Илиев не успя да реализира дузпа.

В 5-ата минута Току стреля от дистанция, без да успее да затрудни Рейдър.

Гостите отговориха 180 секунди по-късно. Защитата на Ботев не успя да изчисти центриране от дясно и топката стигна до Парвиз Умарбаев. Ударът му от 10-ина метра, обаче мина над вратата.

В 22-ата минута мачът бе прекъснат за малко. Причината – феновете на Локомотив разкъсаха част от ограждението и имаше опасност да нахлуят на терена. Наложи се капитанът на „смърфовете“ – Димитър Илиев – да отиде при привържениците и да успокои страстите. Самите фенове са обяснили, че към тях е полетяла ракета от привържениците на Ботев.

В 36-ата минута Етоо центрира отдясно. Бароан засече с глава от границата на наказателното поле, но доста неточно.

В 42-ата минута Карагарен шутира много опасно извън наказателното поле. Топката обаче профуча на сантиметри над напречната греда.

Във 2-ата минута на даденото продължение Неделев стреля мощно от около 25 метра. Рейдър изби, но точно пред себе си. Антоан Бароан посрещна отскочилата топка с атрактивна задна ножица, пращайки я в мрежата на гостите. Попадението обаче бе отменено заради засада на нападателя.

Втората част започна със заря, сътворена от феновете на Ботев. Атрактивното пирошоу продължи цели 5 минути.

В 57-ата минута Локомотив имаше прекрасна възможност да поведе. Димитър Илиев изведе в наказателното поле Парвиз Умарбаев, който бе фаулиран от Аргилашки и главният съдия отсъди дузпа. Ударът от бялата точка на Димитър Илиев, обаче бе спасен от стража на „канарчетата“.

Ботев поведе в 76-ата минута. Тодор Неделев центрира чудесно от корнер. Виктор Генев се извиси на границата на вратарското поле и с глава прати топката в мрежата за 1:0.

В 84-ата минута „канарчетата“ си подпечатаха победата. Неделев със страхотен пас от дълбочина изведе Джак Лейн. Последният надбяга Мартин Паскалев и от ъгъла на вратарското поле прати топката между краката на Рейдър за 2:0.

5 минути по-късно Локомотив върна интригата. Димитър Илиев стреля от границата на наказателното поле. Топката рикошира в Супрайен, заблуди Аргилашки и спря в мрежата му за 2:1. За повече обаче „смърфовете“ нямаха нито сили, нито време.