10 от Локо (Сф) устискаха победата над Ботев (Вр)! Любенов герой със спасена дузпа (ВИДЕО)

0

Локомотив (София) победи Ботев (Враца) в мач от XXIII кръг на Първа лига. На националния стадион „Васил Левски“ „железничарите“ се наложиха с 1:0. Възпитаниците на Иван Колев устискаха трите точки, след като в последните 10 минути играха с човек по-малко заради червен картон на Кацикас.

Локомотив по чудо не поведе в 10-ата минута. Симеон Славчев нахлу в наказателното поле, премина между двама футболисти на съперник и стреля от чиста позиция на 2 метра пред вратарското поле. Топката обаче срещна напречната греда.

Само 120 секунди по-късно „железничарите“ направиха нов голям пропуск. Стойчо Атанасов центрира отлично отдясно. Симеон Славчев засече от границата на вратарското поле с глава, но покрай дясната греда.

В 21-ата минута Октавио центрира на границата на вратарското поле. Там Димитър Митков засече с глава по диагонала, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб.

След още 180 секунди „железничарите“ отново не успяха да поведат от изгодна ситуация. Димитър Митков стреля встрани от точката за изпълнение на дузпа, но отново топката профуча в близост до вратата.

Натискът на столичани се увенча с успех в 32-ата минута. Валери Христов задържа в наказателното поле Октавио, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка потърпевшият с мощен шут не остави никакъв шанс на Костов за 1:0

120 секунди след това Валери Христов овладя нескопосано, засуети се и позволи на Владимир Семерджхиев да му отнеме. Последният напредна леко, фронтално срещу вратаря, след което отправи плътен удар от границата на наказателното поле. Топката се отклони в дясната греда и спря в мрежата. Ситуацията бе разгледана от ВАР, като се наложи и лично Георги Гинчев да отиде до монитора. В крайна сметка главният съдия прецени, че Семерджиев е извършил нарушение при отнемането на топката и отмени попадението.

В 42-ата минута домакините поискаха втори жълт картон за Валери Христов, за нарушение в гръб. Гинчев отсъди нарушение, без обаче да изгони футболиста на Ботев.

В 51-ата минута Рапосо стреля мощно от воле от дъгата пред наказателното поле. Костов обаче направи чудесно спасяване, избивайки в корнер.

В 82-ата минута Локомотив остана с човек по-малко. Диего Фераресо получи пас в наказателното поле, където бе побутнат в гръб от Кацикас. Главният съдия отсъди дузпа и вдигна червен картон за защитника на домакините. От бялата точка Юлиан Ненов стреля в долния ляв ъгъл на вратата. Любенов обаче с фантастична реакция успя да избие, съхранявайки аванса на „червено-черните“.