Созопол разгроми Левски (Карлово)

0

Созопол разгроми Левски (Карлово) в мач от XXII кръг на Втора професионална лига. „Небесносините” доминираха през всичките 90 минути и заслужено се поздравиха с категоричен успех с 4:0. Със спечелените 3 точки, възпитаниците на Румен Димов вече имат в актива си 39 и поне временно се изравниха на третото място с Витоша (Бистрица).

Домакините натиснаха своя съперник още с началния съдийски сигнал и след четвърт час игра успяха да поведат. След центриране от корнер, топката стигна до Мартин Сечков, който с удар по диагонала я прати в мрежата за 1:0. В следващите минути вратарят на гостите трябваше на два пъти да се намесва решително. Първо изби в корнер изстрел под гредата на Пешов, а след това улови далечен удар на Христов. Все пак, в 33-ата минута домакините удвоиха аванса си. След центриране в наказателното поле, Стоян Мантаров прехвърли вратаря с акробатично изпълнение на задна ножица. 4 минути по-късно, отново той оформи класиката в резултата, вкарвайки второто си попадение в мача с прецизен удар от близко разстояние.

През втората част натискът на домакините продължи. След няколко добри възможности за домакините, в 62-ата минута Деян Христов покачи на 4:0. Той получи в наказателното поле и от упор разстреля вратаря на Левски. 20 минути преди края, влезлият като резерва Георги Петров можеше също да се разпише. Той овладя в наказателното поле, освободи се от защитник и остана сам срещу вратаря. Топовният му изстрел обаче избит със страхотен рефлекс от Мюмюнов. Михаил Георгиев пък поиска дузпа след съприкосновение с противников футболист, но вместо това получи жълт картон за симулация. Чудесен удар на Даниел Андреев мина до лявата сглобка на вратата. Мощен изстрел на Баев от далеч профуча до дясната греда, като това и последната по-интересна ситуация в мача.

Състав на Созопол: М. Теменлиев, Анг. Делчев, Д. Андреев, Д. Христов (64′ – Г. Петров), Д. Хаджиев, М. Сечков, М. Радев, М. Мустафа (65′ – Ст. Баев), Ст. Мантаров, Як. Идризов (64′ – М. Георгиев), Кр. Пешов

Резерви: Св. Нотев, Г. Петров, Ив. Янчев, М. Мехмедали, М. Георгиев, Ст. Митев, Ст. Баев

Състав на Левски (Карлово): Ф. Мюмюнов, Б. Илиев, Я. Вълканов, П. Петров, Б. Бисеров, П. Райков, В. Сливов, Ат. Куманов, К. Бонифаци (46′ – Б. Пенев), Л. Ангелов (46′ – Ст. Топов), М. Здравчев

Резерви: Цв. Тодоров, Ст. Учиков, Ст. Топов, Д. Вангелов, Б. Пенев, Анг. Здравчев, М. Кисьов