„Канарчетата“ с триумф в Благоеврград за Купата (ВИДЕО)

0

Ботев (Пловдив) се класира на полуфиналите в турнира за Купата на България. „Канарчетата“ отстраниха Пирин (Благоевград) на четвъртфиналите, побеждавайки ги като гост с 1:0. Двубоят в Благоевград предложи много емоции. На срещата присъстваха и над 5 хиляди ентусиазирани запалянковци.

Първите минути започнаха с натиск от страна на Пирин. Подкрепяни от своята публика, орлетата създадоха няколко положения, но без крайна ефективност. „Орлетата“ обаче бяха попарени от Балтанов в 27-та минута, който откри резултата с кинжален удар, като преди това топката беше удобно свалена от Косоко. Пирин продължи натиска, като определено владееше повече топката и атакуваше постоянно. Костов и Тасев обаче не бяха точни от удобни ситуации.

Втората част започна с масивен взрив на димки, което предизвика огромна завеса от пушек над стадиона. В 59 минута след удар на Дани Младенов топката срещна ръката на Генев, но играта беше неумишлена. Девет минути по – късно пиринци направиха много опасна атака, но в последния момент Панов се намеси и я предотврати. В 72 минута Траянов беше близо до гола, но топката премина на сантиметри от гредата. В 78 минута Виана опита удар от далечно разстояние, но коженото кълбо бе изстреляно високо над вратата на домакините. Минутите си течаха, а Пирин така и не можеше да намери път към вратата на „канарчетата“. От своя страна, те играеха много разумно и прибрано, с бързи действия при контраатака. Нещо, което е техен запазен патент през годините. Шест минути преди края на мача Георгиев се строполи при едно центриране от корнер. Вратарят на пловдивчани вече видимо бавеше играта. В 88 минута влезлият като резерва Крум Стоянов пропусна да удвои от много изгодна ситуация и да сложи точка на спорта. Съдията даде 6 минути продължение, заради димките и спряната игра в началото на второто полувреме. Минутите обаче вече изтичаха и в крайна сметка Ботев успя да победи Пирин като гост и да се класира за следващия етап от турнира. Безспорен успех за тима от Пловдив, който запазва шансове и за европейските клубни турнири.

Състав на Пирин (Бл): 22. Благой Макенджиев, 21. Александър Башлиев, 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 18. Юлиян Попев, 9. Рос Дженкинс, 6. Орлин Старокин, 24. Антон Костадинов, 30. Тодор Траянов, 19. Станислав Костов, 7. Тони Тасев

Резерви: 76. Красимир Костов, 29. Алешандре Ханс, 27. Костадин Ничев, 20. Кирил Грозданов, 15. Димитър Благов, 5. Христо Младенов, 8. Иван Цветков

Състав на Ботев (Пд): 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 4. Виктор Генев, 24. Лазар Марин, 14. Меледже Омнебес, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 39. Антонио Вутов, 20. Омар Косоко

Резерви: 99. Иван Чворович, 5. Кристиан Димитров, 9. Фернандо Виана, 10. Серкан Юсеин, 19. Борис Тютюков, 25. Крум Стоянов, 26. Радослав Апостолов