Жечев: Ще бъдем сериозен фактор! Желаещите Втора лига ще срещнат достоен противник в наше лице

0
nesebar septemvri (68)
-
-

Старши треньорът на ОФК Несебър Николай Жечев даде интервю след равенството 1:1 срещу Димитровград в мач от VII кръг на Югоизточната Трета лига. Ето какво сподели наставникът на „делфините“ след равенството пред официалния сайт на Несебър:

-Господин Жечев, грешна стъпка срещу Димитровград, на какво я отдавате?
-Играхме добре, може би проспахме първите 15-20 минути на второто полувреме, когато гостите поведоха в резултата. Много съм доволен от момчетата, от раздаването им до последната минута. След като изравнихме продължихме да търсим победата, но останахме само с една точка.

-Отборът създаде доста голови положения, но реализира само едно?
-Така е, аз дори преброих колко ситуации имахме в двубоя – бяха около 12. В някои имахме малшанс, в други може би ни липсваше класа в завършващия удар, но съм доволен от отбора и начина на игра. Разбира се, трябва да отдадем заслуженото и на гостите – показаха добро лице. Имат млад състав, но същевременно разполагат и с опитни футболисти.

-След двубой за Купата срещу Септември (София) трудно ли се мотивират играчите, връщайки ги към Трета лига?
-Точно на това наблегнахме – и в тренировките, и с разговори и си мисля, че нямаше подценяване. Димитровград не е лош отбор още от миналия сезон и бяхме мобилизирани. Да, няма нищо общо с мача за Купата срещу Септември, но още веднъж повтарям – изиграхме добър двубой. Хубавото е, че сме доста добре подготвени физически. През целия мач не спряхме да атакуваме, което е много трудно да го направиш 90 минути. И в мача със Септември поддържахме високо ниво, и срещу Димитровград. Създадохме доста голови ситуации, но проявихме отново наша слабост, която се очертава. Трябва да работим повече, за да подобрим реализаторските си умения и да вкарваме част от положенията.

-Три грешни стъпки до момента под формата на равенства. Притесняват ли ви?
-Много е рано да гледаме класирането. Всички отбори ще правят грешки. Както вече казах неведнъж, групата е доста силна, има добри отбори и конкуренцията в челото е между доста тимове.

-Наскоро Спартак (Пловдив) обяви публично цел – класиране за Втора лига. Как гледате на подобни открити мнения и ще се опита ли Несебър да спре отбора от Пловдив?
-Браво на Спартак (Пловдив), че обявяват целта си и ще я преследват. Те знаят какво искат и директно обявяват, че атакуват Втора лига. Ние ще бъдем сериозен фактор и тези отбори, които имат желание за Втора лига, ще срещнат достоен противник в наше лице. Както винаги е било!

-Предстои ви отложен мач срещу Локомотив Пловдив II. Какво очаквате от двубоя?
-Отиваме концентрирани и ще търсим победата на всяка цена. Ще срещнем млад, но и подготвен отбор. Отиваме да спечелим мача и съм убеден, че футболистите ще дадат всичко от себе си.

-Продължавате с доста сгъстена програма, за 10 дни ще изиграете 4 мача. Вече стана въпрос за отложената среща с Локомотив Пловдив II, след това имате още три мача за една седмица, тъй като има и междинен кръг. Това притеснява ли ви?
-Досега се справяхме, тъй като изиграхме доста мачове покрай участието ни в турнира за Купата на България в цикъл сряда-събота. Подготвени сме добре и се стараем да възстановим момчетата както физически, така и психически. Засега се получава, дано и занапред да продължим в същото, а дори и в по-добро темпо.