Ясна е тройката за „Златната топка“! Меси и Роналдо аут след 10 години хегемония

0
messi ronaldo

За първи път от 10 г. носител на “Златната топка” няма да е Лионел Меси или Кристиано Роналдо. Церемонията на “Франс футбол” е насрочена за 3 декември, а италианското издание “Тутоспорт” твърди, че знае кои са тримата финалисти за трофея.

Според информацията в тройката, която ще излъчи футболист номер 1 на Европа за 2018 г., са двама играчи на “Реал” (Мадрид) – Лука Модрич и Рафаел Варан, и Килиан Мбапе от “Пари СЖ”.

Варан и Мбапе станаха световни шампиони с Франция. Първият спечели и Шампионската лига с “Реал” заедно с Модрич. Халфът пък стигна с Хърватия до второ място на мондиала.

Модрич вече получи една голяма награда през тази година. Преди 2 месеца и половина той бе обявен за футболист на 2018-а на ФИФА.

Според испанското радио “Кадена Сер” Модрич ще бъде победителят и в класацията за “Златната топка”.

Така футболист на “Реал” ще спечели за трета поредна година ценния трофей. В предишните две това бе Роналдо.