Янтра (Габрово) удари дубъла на Етър с дузпа в 90-ата минута

0
dubal evt
-
-

Дублиращият отбор на „Етър” допусна първа загуба в третата си контрола. „Виолетовите“ отстъпиха с 1:2 при гостуването си на „Янтра” (Габрово). Ето и какво написаха великотърновци за мача на официалния си сайт:

Дублиращият отбор на „Етър” допусна първа загуба в третата си контрола при гостуването на силния тим на „Янтра” (Габрово). Великотърновци обаче направиха силно второ полувреме и не заслужаваха загубата, още повече, че тя дойде от несъществуваща дузпа в 90-ата минута.

През първата част домакините имаха лек превес, но не създадоха чисти положения пред Цветомир Цанков. Все пак една от атаките им завърши с попадение на Кожухаров за 1:0.

През втората част „виолетовите” играха силно и логично изравниха. Димитър Байдаков отправи опасен удар, който вратарят на „Янтра” изби, то топката попадна у Алекс Паунчев, който вкара красив гол, като топката първо срещна гредата и влетя в мрежата – 1:1. Малко по-късно гол на Байдаков бе отменен поради засада.

В 85-ата минута Димитър Байдаков можеше да донесе победата, но бе спрян от несъществуваща засада. В последните минути треньорът Марин Стефанов остави на терена само младите момчета, които играха напълно равностойно срещу опитния тим на домакините, в който са Искрен Писаров, братята Кожухарови. На ниво бе и младият вратар Иван Георгиев. „Янтра”, който м.г. завърши втори в първенството на Трета лига, сега е амбициран да играе водеща роля в новия шампионат.

Мачът отиваше към 1:1, когато в последната минута играч на домакините падна в пеналта и бе отсъдена дузпа, от която габровци стигнаха до 2:1. Младите таланти от „Етър” обаче заслужават поздравления за представянето си!

Четвъртата им контрола е в събота от 10 ч. в Леденик срещу юношите до 19 години на „Янтра” (Габрово).