Волейболистите на Дея тръгнаха с победа в плейофите

0
deq 20

Дея спорт победи Черно море с 3:1 гейма в първи четвъртфинал от плейофите на мъжкото първенство. Мачът се игра в Бургас.Бразилецът Лукас Мадалос реализира първата точка в мача в полза на Дея – 1:0. последваха два поредни аса на естонския разпределител на варненци Маркус Кеел и 2:1 за Черно море. Успешна атака на Мирослав Градинаров и блокада на Симеон Димитров изведоха гостите напред с 6:1. Възпитаниците на Пламен Христов успяха да дръпнат със 7 точки при 10:3. Ас на Мирослав Градинаров направи резултата 12:4. Преднината на „моряците“ стана 8 точки при 18:10. Домакините от Дея успеха да намалят разликата само на 4 точки при 16:20. Пламен Христов взе прекъсване за Черно море. Симеон Димитров атакува мощно от зона 4 по диагонала и варненци дръпнаха с 23:19. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Валентин Братоев би сервис в аут и гостите стигнаха до геймбол при 24:20. Атака на Лукас Мадалос по правата от зона 2 – 22:24. Домакините върнаха още една точка за 23:24. Пламен Христов взе второто си прекъсване в гейма за варненци. Мирослав Градинаров атакува по правата от зона 2 и Черно море спечели първата част с 25:23.

Носителите на Купата на България от Дея поведоха с 3:1 в началото на втората част. Единична блокада на Николай Николов и 7:3 за домакините. Пламен Христов взе прекъсване за Черно море. Мощна атака на Лукас Мадалос и 9:4. Валентин Братоев трябваше да атакува два поредни пъти, за да реализира за 12:6. Стефан Чавдаров игра с тройна блокада за 16:7. Нова атака на Стефан Чавдаров в центъра направи резултата 17:7. Блокаут на Лукас Мадалос запази разликата от 10 точки при 19:9. Блокада на Стефан Чавдаров и бургазлии поведоха с 23:12. Тройна блокада донесе успеха на Дея във втората част с разгромното 25:12.

Волейболистите на Черно море поведоха бързо с 3:0 в началото на третата част. Мирослав Градинаров атакува технично по блокадата за 7:4. Блокаут на Кристиян Димитров – 8:4. Блокада на Борис Начев и Черно море поведе с 9:5. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Симеон Димитров бе най-съобразителен на мрежата за 11:6. Лукас Мадалос атакува по правата от зона 2 – 8:11. Валентин Братоев атакува успешно от зона 4 за 10:12. Домакините успяха да изравнят резултата при 14:14. Атака по блокадата на Кристиян Димитров – 15:14. Дея излезе напред при 16:15, но резултатът бързо бе изравнен от варненци – 16:16. Атака на Валентин Братоев по диагонала от зона 4 – 19:19. Блокада на Стефан Чавдаров спря атака на Мирослав Градинаров и Дея поведе с 20:19. Пламен Христов взе прекъсване за Черно море. Варненци изравниха резултата при следващото разиграване 20:20. Стефан Чавдаров атакува остра топка в центъра за 23:21. Двойна блокада на Николай Николов и Лукас Мадалос спря атака на Мирослав Градинаров и бургазлии стигнаха до геймбол при 24:22. Волейболистите на Дея спечелиха третата част с 25:22.

Възпитаниците на Пламен Христов стартираха ударно в 4-ия гейм и поведоха с 4:0. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Бургазлии записаха 4 поредни точки и изравниха резултата при 4:4. Симеон Димитров атакува по блокадата и Черно море поведе с 10:8. Варненци успяха да поведат с 3 точки при 16:13. Черно море поведе с 20:17. Ас на Валентин Братоев и 19:20. Пламен Христов взе прекъсване за Черно море. Бургазлии успяха да изравнят пир 20:20. Варненци отново излязоха напред и поведоха с 21:20. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Блокада на Борис Начев спя атака на Лукас Мадалос и 23:21 за варненци. Лукас Мадалос атакува по двойната блокада от зона 2 и равенство 23:23. Мирослав Градинаров атакува в аут и бургазлии стигнаха до мачбол при 24:23. Тройна блокада донесе победната точка на Дея в четвъртата част с 25:23 и мача с 3:1 гейма.