Дея загуби от Славия

0
56b8654f 3526 48f2 b993 5fc6574ff222

Волейболистките на Славия направиха решителна крачка към участие на полуфинали в женското първенство „Демакс лига“.

Тимът, воден от Иван Димитров, победи като домакин Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:20, 25:14, 25:23) в първи мач от 1/4-финалите на шампионата, който се игра в зала „Панайот Пондалов“.

Така „белите“ поведоха с 1-0 в серията, в която се игра до 2 победи от три мача. Вторият мач е на 24 март от 16:00 часа в бургаската зала „Младост“. Асо се достигне до трета решителна среща, тя ще бъде отново в София на 26 март.

Домакините имаха водеща роля в мача. Направиха убедителни първи два гейма, в които номинираха. Това се видя най-вече във втората част, когато славистките започнаха с 10:4, увеличиха на 20:10 и само леко отпускане доведе до повече точки за гостенките.

В третата част концентрацията се снижи и се получи по-оспорвана игра. Геймът започна равностойно до 8:8. Славия се откъсна при 12:8, но след това Дея показа добри изпълнения на сервис и намали до точка 18:19. Тази ситуация се запази докрай. Опитът на Славия обаче си каза думата. Домакините устояха на натиска на бургазлийки и сложиха финалния акорд след атака на Ирена Мишонова за крайното 3:0 гейма.