Витоша и Дунав не излъчиха победител в мач с дузпа и червен картон (ВИДЕО)

0
vitosha

Витоша и Дунав завършиха наравно срещата помежду си от XVIII кръг на efbet Лига. Съперниците си размениха по едно попадение през втората част, а двубоят завърши при резултат 1:1. Витоша чу последният съдийски сигнал с 10 души на терена, след като в 77-ата минута Румен Гьонов получи червен картон.

Витоша поведе в 53-ата минута. Четин Садула нахлу в наказателното поле и опита пас. Хвърлилият се на шпагат Мартин Костадионов обаче докосна топката с ръка, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Емил Гъргоров бе безапелационен за 1:0.

В 65-ата минута Дунав изравни. Исаевски намери в наказателното поле Стефан Христов, който много хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:1. След попадението Христов не се зарадва, показвайки уважение към бившия си отбор.

240 секунди по-късно Витоша можеше да възстанови аванса си. Кабов проби мощно, влезе в наказателното поле и стреля по диагонала. Макенджиев успя да докосне топката, която след това срещна лявата греда и бе уловена от вратаря.

В 77-ата минута Витоша остана с човек по-малко. Румен Гьонов фаулира Стефан Христов, за което получи втори жълт и съответно червен картон.