Везенков и Олимпиакос с 21-ва поредна победа в Гърция(СНИМКИ)

0
aleksandar vezenkov

Олимпиакос остава на върха в гръцкото баскетболно първенство след успеха над Кардица с 92:61 като домакин в 21-ия кръг. Успехът е 21-и за тима от Пирея през редовния сезон.

Българският национал Александър Везенков изигра пореден силен двубой, като за 20 минути на паркета записа 11 точки, 7 борби и 3 асистенции.Отборът на Кардица оказа сериозна съпротива в първата част и дори успя да я спечели с 1 точка. След това обаче последва тотална доминация от баскетболистите на Йоргос Барцокас, които не дадоха никакъв шанс на съперника си до края.

Янулис Ларендзакис беше най-резултатен за Олимпиакос с 18 точки. За Кардица Роберто Галинат вкара 17 точки.В последния кръг от редовния сезон Олимпиакос ще гостува на АЕК на 8 април. Преди това на 6 април Александър Везенков и съотборниците му ще гостуват на Цървена звезда в среща от Евролигата.