Веско Великов изригна: Не е нормално да играем само два дни, след като сме имали мач с продължения!

0
-
-

„Етър” подновява участието си в първенството на Втора лига след прекъсването заради мачовете на националния отбор, в което успя да елиминира „Балкан” (Ботевград) за Купата на България. Утре от 19:00 ч. на базата в кв. „Коматево” в Пловдив етърци гостуват на дублиращия отбор на „Ботев”. Главен съдия е Йото Гарабедов с асистенти Георги Минев и Владимир Хубенов, четвърти съдия е Мустафа Шефкет, а съдийски наблюдател – Илко Томов.

Само два дни имаха „виолетовите” между двата мача, като на всичко отгоре играха 120 минути в мача за купата. Възстановяването ще бъде основния проблем пред треньорския щаб, както и отсъствието на четирима играчи. Яни Пехливанов, Даниел Младенов и Анатоли Господинов още се лекуват. След отиването на Хосе Кордоба в „Левски” на неговото място в защитата застана младият Юлиян Райков, но той получи червен картон в Ботевград и пропуска утрешния мач поради наказание. Възстановен е обаче Николай Янков, изтече наказанието и на офанзивния халф Ромеш Ивей.

„Етър” е само на 3 точки от водача „Хебър” и поредна победа може да го прати в челната тройка. Съперникът обаче е само с една загуба до момента и за „болярите” предстои крайно трудно изпитание в Пловдив.

„Не е нормално да играем само два дни, след като сме имали мач с продължения. Не знам защо само ние играем в толкова кратък период. Няма да сме напълно възстановени физически. Имаме и доста кадрови проблеми. Съперникът е добре отпочинал. “Ботев” е млад отбор с научени футболисти, който играе футбол. Ще е много тежко за нас. Въпреки всички несгоди, ние имаме цел в първенството. Изпълнението й минава през спечелването на три точки в Пловдив“, коментира старши треньорът Веселин Великов.