Валентич: Беше страхотен мач, представянето ни си заслужаваше

0

Старши треньорът на Ботев Пловдив Азрудин Валентич остана доволен от представянето на своя отбор, въпреки загубата от Лудогорец с 1:3.

Смятам, че беше страхотен мач, в който и двата отбора се надиграваха. Представянето ни срещу Лудогорец определено си заслужаваше“, коментира Валентич.

Лудогорец разполага с много качество и индивидуалности. Създадохме много положения. Ако бяхме вкарали, можехме да затворим мача много по-рано. Така беше и през първото полувреме, така и през втората част“, добави той.

Загубихме и двата мача. Можехме да вземем поне две точки от мачовете срещу ЦСКА-София и Лудогорец, но аз съм доволен от начина, по който играхме.“

Радвам се, че може да се борим наравно с ЦСКА-София и Лудогорец.“

След червения картон стана много трудно. Мисля, че съдията от самото начало на мача даваше жълти картони за елементарни нарушения, които не заслужаваха картони.“

Дори и с 10 човека на терена успяхме да създадем положения и да притиснем съперника. Третият гол беше твърде елементарен от гледна точка на Лудогорец, но за мен беше очакван, защото ние трябваше да излезем високо.“

Платихме цената на пропуските, които направихме. Шансовете се откриват не само пред централния нападател. Централният нападател ни е нужен“, каза още Валентич.