Лудогорец направи обръщалка срещу Ботев Пловдив

0
Снимка: ludogorets.com

Лудогорец обърна Ботев Пловдив от 0:1 до 3:1 в последния мач от 12-ия кръг на Първа лига. „Канарчетата“ играха силно и направиха сериозни пропуски пред вратата на Лудогорец. Ботев завърши мача с човек по-малко за червен картон на Дилан Мертенс.

Ботев Пловдив поведе в 4-ата минута. Играчите на Лудогорец допуснаха грешка при изнасянето на топката. Реда Рабей подаде към Маркиньос, който се размина с топката, но тя попадна в краката на Тодор Неделев, който с мощен удар я прати във вратата на Кристиан Кахлина.

Лудогорец пропусна добра възможност да изравни резултата в 11-ата минута, когато Мавис Чибота подаде на Кирил Десподов, който финтира Кевин Янсон и стреля, но Георги Аргилашки спаси.

В 20-ата минута Тодор Неделев отправи тежък удар по посока на вратата на Лудогорец, но Кахлина спаси.

Лудогорец изравни резултата в 24-ата минута с рядко красив гол на Алекс Сантана. С мощен удар с левия крак от над 25 метра той прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Георги Аргилашки, който не помръдна.

Шампионите бяха много близо до пълен обрат в срещата в 27-ата минута. Мавис Чибота нахлу в наказателното поле на домакините и върна топката към точката за изпълнение на дузпа. Там Сотириу се размина, но Доминик Янков стреля силно в напречната греда.

Ботев отвърна със силен удар на Дилан Мертенс в 34-ата минута, който обаче бе точно в ръцете на Кристиан Кахлина. Ботев пропусна страхотна възможност да вкара в 42-ата минута. Реда Рабей центрира в пеналта, където Дилан Мертенс стреля от въздуха, но топката премина покрай вратата на гостите.

В началото на втората част домакините бяха много близо до втори гол. Реда Рабей получи отлично подаване в наказателното поле и стреля силно, но топката срещна левият стълб на вратата на Кахлина. След това Тодор Неделев опита удар, който обаче мина покрай вратата. Няколко секунди по-късно пред Рабей се откри нова страхотна възможност, но ударът му беше неточен.

Лудогорец поведе с 2:1 в 55-ата минута. Мавис Чибота намери по много добър начин Пиерос Сотириу на другото крило. Кипърецът овладя топката и я прати в мрежата на Аргилашки. Ситуацията бе разгледана с ВАР заради съмнения за засада на Чибота, но се оказа, че такава няма и голът е редовен.

Ботев Пловдив остана с човек по-малко в 58-ата минута, след като Дилан Мертенс бе изгонен за втори жълт картон за нарушение, което извърши срещу Алекс Сантана.

В 65-ата минута Лудогорец можеше да вкара трети гол. Кирил Десподов бе изведен в наказателното поле на „канарчетата“ и стреля силно, но покрай десния стълб.

Ботев направи много сериозен пропуск в 68-ата минута. Маркиньос подаде към Тодор Неделев, който отправи много опасен удар, но встрани от десния стълб на вратата на Кахлина.

След центриране от корнер в наказателното поле на Лудогорец в 75-ата минута Антоан Бароан стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Кахлина.

Лудогорец вкара трети гол в първата минута на добавеното време на двубоя. Бърнар Текпетей изведе отлично Жордан Икоко срещу Георги Аргилашки и той с мощен удар в далечния ъгъл се разписа.

Лудогорец е лидер с 27 точки, а Ботев Пловдив е трети с 21 точки. ЦСКА-София е втори с 23 точки.