Бари вече е маратонецът за Левски! „Сините“ подобриха статистически показател на „Герена“

0
-
-

Билал Бари вече е маратонецът за Левски. Нападателят реализира второто си попадение за сините в двубоя срещу Пирин. Мароканецът вече има 1069 минути в 12 двубоя за столичани, пише „Тема спорт“. Преди това играчът, който имаше най-много минути за Левски от началото на сезона, бе Христос Шелис, но кипърският бранител не взе участие в двубоя с орлетата. Трима вече са с 990 минути от началото на сезона – освен защитника, Николай Михайлов и Иван Горанов имат същия брой игрови минути.

Левски за втори път през сезона записа суха мрежа. Сините победиха с 3:0 в събота Пирин Благоевград, а предишният път, в който столичани не допуснаха попадение, бе при равенството с ЦСКА 1948 0:0 на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ в осмия кръг.

Крилото на Левски Здравко Димитров изигра срещу Пирин своя мач №50 с екипа на сините. Той има на сметката си едва две попадения за столичани, като последното му бе в 11-ия кръг срещу Локомотив София. Първото му попадение за първенство бе при победата с 2:0 над Монтана през миналия сезон, а той има още един гол за Купата на България при успеха с 4:1 срещу Партизан Червен бряг в 1/16-финалната фаза през миналата година.

Левски продължи тенденцията да отбелязва гол в средата на второто полувреме. Сините вече имат на сметката си шест попадения в периода 61-ва – 75-а минута. Това се отнася и за първата част, когато столичани най-често отбелязват гол половин час след началото на двубоя.

Сините успяха да подобрят статистиката си по отбелязани и допуснати голове като домакини. Възпитаниците на Станимир Стоилов вече имат 11 отбелязани попадения срещу 10 допуснати. Не така стоят нещата като гост – там Левски е допуснал десет и реализирал едва шест.

Станимир Стоилов записа първа победа след завръщането си в Левски като домакин. До момента той имаше един успех като гост в миналия кръг, когато сините победиха Локомотив София с 2:1 на националния стадион. Срещу Пирин Мъри постигна първата си победа на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“.