В Полша скочиха заради голмайстор на Лудогорец: Защо не беше на световното?

0
ludogorets qkub shvierchok

Уникалното за българския футбол постижение на Якуб Швиерчок – 3 гола за 7 минути в Европа, предизвика куп коментари в родината му Полша. Причината е ясна – националният тим на страната се провали на Мондиал 2018 и отпадна още в груповата фаза след загуби от Сенегал (1:2) и Колумбия (0:3), а за финал победи в мач без значение Япония с 1:0. Големият проблем бе именно вкарването на попадения, като дори головата машина Роберт Левандовсш, не успя да вкара нито веднъж. Макар че Шверчок Шопадаше в състава на Адам Навалка и записа 3 мача в предходната година за „дружината“, в крайна сметка той не бе в отбора за Мондиал 2018.

„Защо Швиерчок не беше на Мондиал 2018? Той вкара хеттрик за 7 минути в Шампионската лига, но Адам Навалка го забрави, а сега той вече не е селекционер“, гласи коментарът на местното издание Dziennik.

„25-годишният нападател се появи на терена в 68-ата минута, заменяйки румънеца Клаудиу Кешеру и вкара и три попадения между 73-ата и 80-ата минута“, пише още в текста.

Във всички турнири Швиерчок има 14 мача и 10 гола, което прави средно по 0,7 попадения на мач.